Sitemizi beğendiniz mi?


Evet 14 Kişi
% 82,35
Hayır 3 Kişi
% 17,64
  • Cumartesi 23.3 ° / 10.4 ° Bulutlar
  • Pazar 22.8 ° / 10.7 ° Bulutlar
  • Pazartesi 20.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar

Vali Çiçek: “Kadının çocukları yetiştirmede eğitici gücü daha yüksektir”

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu şubesi tarafından düzenlenen Karahisar Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek oldu.
Eğitim 23.01.2022 18:29:00 0

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Yeni hizmet binasının hayırlı olmasını dileyen Afyonkarahisar Valisi Sayın Gökmen Çiçek; ‘’İl başkanı Mustafa Arslan’ın şahsında tüm ekibini tebrik ediyorum. Yeni hizmet binasının hayırlar getirmesini diliyorum” temennisinde bulundu. İl Başkanı Mustafa Arslan ve Yönetim Kurulu Üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın yetiştirilip topluma kazandırılmasında en büyük rolün kadınlarımızda olduğunu belirten Gökmen Çiçek ‘’Çevremize şöyle bir baktığımızda kadının eğitilmesine ve eğitim alanındaki gücüne ne kadar ihtiyacımız olduğunu kolayca anlayabiliriz. Çocuğu doğuran, büyüten ve genelde eğiten kadındır. Ailede kadının çocukları yetiştirmede erkeğe göre eğitici gücü daha yüksektir.

Bir bireyin ileride hayatını sürdürebilmesi, ülkesine ve milletine faydalı olabilmesi için öncelikle vatanına ve milletine bağlı, dürüst ve ahlaklı bir birey olması gerekmektedir. Bu faziletleri onlara ilk önce aile içinde anne ve baba vermelidir daha sonra ise bu görevi okullardaki ve kurslardaki eğiticiler onlara vermelidir. Böylece toplumda dürüst ve çalışkan bireyler yetiştirilebilir. Bunun için eğiticilere büyük iş düşmektedir’’ dedi.

‘’Karahisar Sohbetleri’’ programı kapsamında eğitim çalışmaları ve eğitimin daha da yükseltilmesi için yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar İl başkanı Mustafa Arslan ise Yönetim Kurulu adına ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Gökmen Çiçek’e teşekkür etti.