Ahmet Şahin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Başkan Bozkurt: “İlçe halkımızla el ele vererek daha güzel bir ilçe haline geleceğiz”

Başkan Çöl’den vatandaşa ücretsiz fide dağıtımı

Başkan Bozkurt’tan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Aldırmaz’dan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Zıbak’tan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Demirel’den Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Sarı’dan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Atlı’dan Ramazan Bayramı mesajı

Başkan Yakan’dan Ramazan Bayramı mesajı

 • BIST 100

  2.372%-0,89
 • DOLAR

  15,8722% 0,19
 • EURO

  16,8415% 0,03
 • GRAM ALTIN

  945,72% 0,55
 • Ç. ALTIN

  1560,438% 0,55

Suç makinası 6 kişi yakalandı

Afyon Emniyeti kaçakçılığa geçit vermedi

Afyonkarahisar’ın ilk kadın valisi atandı

Cengiz Üstün ipi göğüsledi

Ülkücülük bu mudur?

Sigara kaçakçısı gözaltına alındı

TÜRKİYE GENELİNDE 5321 ESNAFI DOLANDIRDILAR

Kumartaşlı: “Boy boy paylaşmak bizlere üzüntü veriyor”

DESTEK DEĞİL KÖSTEK!

FETÖ’cü serrehber Selçuklu Mahallesi’nde yakalandı


Nilgün Seçen


ŞÖLENLE TAÇLANAN GENEL KURUL

Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Dernekleri Federasyonu tarafından 28. Uluslararası Antalya Türk Dünyası Kültür ve Sanat Şöleni gerçekleştirildi.


Avrasya Sanat Kültür Edebiyat ve Bilim Dernekleri Federasyonu tarafından 28. Uluslararası Antalya Türk Dünyası Kültür ve Sanat Şöleni gerçekleştirildi.

28-29-30 Ocak’ta gerçekleştirilen şölende Afyon ve Antalya’da dahil olmak üzere güzel yurdumun dört bir tarafından ve yurt dışından gelen çok sayıda kıymetli sanatçılar sahne aldılar. Eserlerini sergilediler.

Neredeyse tüm sanat alanlarına ilişkin güzellikler paylaşıldı. Ses sanatçıları, söz sanatçıları, yazarlar, şairler, tiyatro sanatçıları, aşılar, ressamlar, fotoğraf sanatçıları, el sanatları sanatçıları, birbirinden güzel yeteneklerini, eserlerini sergilediler. Orada herkes kendi zevkine, ruhuna uygun bir güzellik buldu. Şölen dediğin ancak bu kadar güzel olabilirdi.

Aramızda gençlerimiz, orta yaşlılarımız, ileri yaşta olanlarımızda vardı. Ancak herkes kendisini oldukça genç ve dinç hissetti. Katılan herkes orada mutluluğu yakaladı. Gözümüze, kulağımıza, ruhumuza hitap edildi. O kadar güzel dostlukların kurulmasına da vesile oldu ki ASKEF bir aile olarak bilindi. Üç gün boyunca şaheser olarak adlandırabileceğimiz resimler, fotoğraflar, el sanatlarının güzel örneklerinden eserler sergilendi.

Her gün kıymetli şairler, şiirlerinden örnekler sundular. Ses sanatçıları şarkıları ile kimi zaman coşturdular, kimi zamanda farklı duygularla yüreklerimize dokundular. Birbirinden güzel şarkıları seslendiren koro da keşke bende burada olsaydım ve koroya katılsaydım dedirttiler.

Kadına şiddette HAYIR’ı en güzel anlatmanın yolu olan tiyatro gösterisi ile toplumsal mesaj verdiler. İşte gerçek sanat budur dedirten aşıklar sazları ile sözleri ile kalplere taht kurdular. Bir tarafta sanat müziği, bir tarafta batı müziği, bir tarafta halk müziği söylenirken kimi zaman duygulandık, hüzünlendik, kimi zaman neşelendik. Sanki yurdumuzun tüm güzel köşelerine gittik geldik. Yurt dışındaki Türk Dünyasının kıymetlilerini de dinleyip Türk Dünyası sen ne güçlüsün ve ne kadar köklüsün diye gururlandık. Çok kıymetli Genel Başkanımız Savaş ÜNAL’ın güftesini yaptığı “Selam olsun bizden Türk Dünyasına” isimli muhteşem eserle de coştuk.

Antalya’nın gezilmesi, görülmesi gereken yerlerini, doğa güzelliklerini hep birlikte gezdik. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla andık. Kahramanlarımızla gurur duyduk.

Katılımcılar sahnede sırayla yer aldılar. Bizleri diyar diyar dolaştırıp harika duygular yaşattılar. Sevgiyle, saygıyla güler yüzle karşılandık her daim. Akşam programlar bitse de ayrılamadı hiç kimse salondan. Gündüzler bitti geceler bile yetmedi kurulan dostluklara bitmek bilmeyen güzel sohbetlere. Kimse ayrılmak istemedi şölenden devamını dilediler gönülden.

Benim içinde ayrıca çok anlamlıydı bu şölen. Canım annem Tülay KUTSAL’ın ebediyete intikalinin ardından babam ve kardeşimin uzun süreden beri dertlerinden uzaklaşmaları için bir fırsattı bu program. Aynı dertleri paylaşan insanlarla buluştular. Sanki kırk yıllık dostlar gibi kaynaştılar.

Şölendeki bir güzellikte ihtiyaç sahipleri için kütüphane oluşturma kampanyasının da yapılmasıydı. Herkes kitap alarak çekilişe katıldı. Hayatında ilk defa bir çekilişten babam ödül kazandı. Kırgızistanlı ünlü ressam Umut MAMMEBETOVA nın resmettiği eseri kazandı. Babama trilyonları verseniz bu kadar mutlu olmazdı. Çekiliş hem çekilişe katılanları sevindirdi hem de kütüphanesi olmayan öğrencileri sevindirecek.

Her anlamda faydalı şölen yeni dostlar kazandırdı, eski dostlukları perçinledi. İyi geldik, iyi ki buradayız dedirttirdi. Afyon’umuzdan da benim haricimde eşim Dr. Mustafa SEÇEN, Rıdvan BİRGÜL, Sabri KUTSAL, Rabia Nur KUTSAL ve kıymetli şairlerimiz Ertuğrul KALAFAT, Ömer KALAFAT ve her ne kadar şimdi Mersin’de de olsalar kıymetli yazar Rıfat KARADUMAN ve Ressam Seyhan KARADUMAN çifti de Afyon’umuzu temsil ederek Kültür Elçiliği yaptılar.

Böyle anlamlı ve önemli bir şölende Afyon’umuzu da orada temsil etmekten her birlikte onur ve gurur duyduk. Yapılan Genel Kurulda da ASKEF’in Genel Başkan Yardımcısı seçilme şerefine nail oldum. Genel Kurulumuzun en iyi şekilde gerçekleştirilmesine ve muhteşem şölene emeği geçen başta çok kıymetli Genel Başkanımız Savaş ÜNAL’a sahil yayın evinin sahibi tiyatro ve ses sanatçısı şair yazar Gonca AYDEMİR başta olmak üzere yönetim kurulumuzun birbirinden değerli mensuplarına, başkanlarıma, tüm sanatçılarımıza, katılımcılara, hizmet edenlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Böylesine harika bir şölenin en kısa zamanda Afyonkarahisar’ımızda da gerçekleştirilmesini dilerim.

Sevgi ile kalın, hayatınızdan müzik, kültür sanat eksik olmasın.Cumartesi 23.3 ° / 10.4 °
Pazar 22.8 ° / 10.7 °
Pazartesi 20.1 ° / 6.8 °