Gençlik Spor İl Müdürü Kasapoğlu’ndan Başkan Çöl’e ziyaret

Basın bayramı kapsamında yerel medya Sandıklı’da buluştu

Emirdağ Gurbetçi Festivali tüm hızıyla devam ediyor

Başkan Bozkurt'tan Kurban Bayramı mesajı

Başkan Sarı’dan Kurban Bayramı mesajı

Başkan Aldırmaz’dan Kurban Bayramı mesajı

Başkan Koyuncu’dan Kurban Bayramı mesajı

Başkan Atlı Kurban Bayramı kutlama mesajı

Sandıklı’ya Mobil Atık Getirme Merkezleri kuruldu

Dazkırı’da altyapı ve üst çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

 • BIST 100

  2.864%-0,15
 • DOLAR

  17,9595% 0,12
 • EURO

  18,4190% -0,61
 • GRAM ALTIN

  1.034,8% 0,20
 • Ç. ALTIN

  1707,42% 0,20

Tarihi eser kaçakçılarına jandarmadan suçüstü

Ak Parti Afyonkarahisar’a genç ve çalışkan il koordinatörü

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den İnternet Medya Birliği ve AFİHAD’a ziyaret

Motokros Şampiyonası’nda 100. yılda büyük coşku

LGS sınavına girecek öğrenciler dikkat!

DEAŞ Terör Örgütü üyesi Afyon’da yakalandı

Suç makinası 6 kişi yakalandı

Afyon Emniyeti kaçakçılığa geçit vermedi

Afyonkarahisar’ın ilk kadın valisi atandı

Cengiz Üstün ipi göğüsledi


İsmail Ögeday


Valimiz özel kurumları daha çok denetlemeli

Euro ve Doların yükselmesine bağlı olarak, önüne gelen zammı çakıyor...


Peki sabit gelirli vatandaş ne yapıyor bu durum karşısında, sadece sabırla, şaşkınlıkla, hayretle ve ibretle izliyor.

Spekülasyoncular, stokçular, Vicdanınız rahat mı? Piyasayı allak bullak eden, vatandaşın ekmeğine göz diken kim varsa, Allah topunun belasını versin. Burası Türkiye, bakın başka Türkiye yok, bu yaptığınız akıl almaz fiyat oyunları, dönüp dolaşıp sizi de bulacak, hepimiz bu geminin içerisindeyiz. Gemi su almaya başladı sayenizde.

Pazarcılar, marketler, bakkallar size sesleniyorum, her şey birbirine bağlı tamam sizinde kendinize göre, mutlaka haklılık payınız var ama lütfen, biraz elinizi vicdanınıza koyun, sayenizde evine çocuğuna ve çoluğuna ekmek götüremeyen birçok kişi vardı, şimdi sizler bu durumu, yaptığınız zamlar sayesinde ona katladınız.

Benim buradan naçizane vatandaşlara küçük bir tavsiyem var, kimse kusura bakmasın değerli kamuoyu, vatandaşlar, memur kesimi, asgari ücretli pahalı olan hiçbir ürünü almayın, aldırmayın siz parayı sokaktan süpürerek toplamıyorsunuz. Eğer bunu yapmazsanız, bu stokçular, spekülasyoncular, zamcılar, fahiş fiyat artırımı yapanlar, sizin sırtınıza daha çok biner ve binecekte.

Burada Devletimize de çok büyük görevler düşüyor, Devletimiz lütfen, bu piyasanın çok özür diliyorum tabir yerinde ise, içine edenlere karşı, önlemini bir an önce almalı. Tüketici hakları lütfen gereğini yapsın, zabıtalar lütfen daha çok görevini yapsın, ticaret il müdürlüğü, oda başkanları vatandaşı zamlara karşı ezdirmesin.

Açıkçası herkes üzerine düşeni layıkıyla yaparsa herkes çıkacak sonuçtan memnun kalır.

Bir diğer konu, biz gazetecilerin yazdıkları köşe, haber tarzı kamuoyunu bilgilendirici, paylaşım ya da haberleri biz yazarken ya da eleştirirken, habere muhatap olan kişi yada kurum her kimse, yapılan eleştirisel habere ya da köşeye tahammül edemiyor.

Yani istiyor ki, ben istediğim gibi at koşturayım, kimse bana karışmasın. Ben haksız yere kazanç sağlayayım, hesap vermeyeyim. Bir itfaiyecinin görevi nasıl ki yangını söndürmekse, bir doktorun görevi Hipokrat yeminine bağlı olarak, nasıl ki hastaya müdahale etmekse, gazetecinin görevi de, kamu vicdanını esas alarak, haber yazmaktır.

Köşe yazarı ise, köşesinde eleştirebilmeli, bunu yanlış yapıyorsunuz diyebilmeli. Ama maalesef gelin görün ki bırakın eleştirmeyi, yazmayı yazılan doğru ve belgeli haberi bile, ESB (Erişim Sağlayıcıları Birliği) üzerinden, erişiminin engellenmesine karar verdirilerek, kaldırtıyorlar.

Yazmayalım mı? Belgeli haber yapsak bile erişim engeli getirtiliyor. Bırakalım da meydanda at mı koştursunlar? Ben sayın valimizden özellikle, özel kurumların daha çok denetlenmesini istiyorum. Örneğin başta özel hastaneler, özel eğitim kurumları, bunu neden istiyorum? Özellikle bu kurumlar, bizlere mesleğimizi yaptırmamak için, ellerinden geleni yapıyorlar, bizlere kendileri ile ilgili olumsuz, eleştirisel haberleri yaptırmamak için, sürekli yargı üzerinden, yasa üzerinden bizi baskı altına aldıklarını zannederek, psikolojik bir baskı uygulamaya kalkıyor. Çünkü neden? kendi hatalarını , kendi olumsuzluklarını gizlemek, örtmek ve örtbas etmek, suçlarını bastırmak için, maalesef bu yola başvuruyorlar.

O nedenle bu durumlar bizleri asla ama asla yıldıramaz biz yazmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim vazifemiz yazmak.

Salı 29.4 ° / 17.8 °